ICEHL: másodjára sikerült legyőzni a VSV-t

Szerző: Mátay Balázs

2022-03-26

A balszerencsés, hosszabbításban elszenvedett idegenbeli 2-3-ra egy magabiztos hazai 6-3 volt a Hydro Fehérvár AV19 válasza a Villach számára az osztrák bázisú regionális jégkorong-liga, az ICEHL elődöntőjének második összecsapásán. Kevin Constantine alakulata most nem hibázott el annyi ziccert, mint idegenben, így a korai osztrák vezetésre egy ötössel válaszolt. 5-1 után már nem sok kérdés maradt hátra, bár két gólra még fel tudott zárkózni a VSV, a végső szó a Voláné volt, amely így egalizált az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcban. A hazai gólokat Shaw (2), Erdély, Mihály, Sarauer és Bartalis szerezte. Folytatás hétfőn este Villachban. A másik ágon a Salzburg és a Vienna csatája 2-0-ra áll, de nem akárhogyan…

A mai bécsi összecsapáson 49 másodperccel a végső dudaszó előtt még 2-0-ra vezetett a Vienna Capitals, ám ekkor szépített a Red Bull Salzburg, amely fél perccel később ki is egyenlített! A hosszabbításban 17 percig gyűrték egymást a felek, amikor a Salzburg újra betalált és így megnyerte a meccset. Ekkora feltámadásra, ilyen körülmények között ritkán van példa, ami azt is mutatja, hogy jégkorongban a 2 gólos előny nem nagy előny. Ugyanakkor így, hogy az utolsó percen belül egalizáljon egy csapat két gólt ütve, miközben előtte 59 percig és 11 másodpercig egyet sem sikerült lőnie, nagyon ritkán akad precedens.