ICEHL, jégkorong: újra elverte a Volán a Fradit

Szerző: Mátay Balázs

2026-01-03

Hiába teljesít első ICEHL-szezonjában összességében jól az FTC-Telekom, a Hydro Fehérvár AV19 elleni magyar rangadókon nagyon nem megy neki. Ellentétben a Volánnal, amelynek – úgy tűnik – senki más ellen nem megy jól, csak az ősi hazai rivális ellen. Szombaton este az új év első mérkőzésén idegenben 6-3-ra nyert Ted Dent alakulata, amely a két csapat eddigi három osztrák ligás összecsapásán százszázalékos, 17-5-ös gólkülönbséggel.

A fővárosi derbin nem pepecseltek sokat a csapatok, a Volán lendületesen, helyzettek kezdett, ám a 2. percben első lehetőségét a Fradi váltotta gólra, Tammela révén. A hazai vezetés után tovább nyomott a fehérvári gárda, s ennek Messner passza után Erdély találatával a 10. percben megérkezett az eredménye, sőt! A 17. minutumban emberelőnyben Hári lekészítését Bartalis váltotta gólra, máris a FAV19-nél volt az előny, amit annak dacára meg tudott tartani, hogy az utolsó percben már kettős emberfórban támadhatott az FTC.

A középső játékrészben is nagy iramú, izgalmas játékot látott a jelen lévő 2500 néző a Tüskecsarnokban. Egy korongszerzést követően a kezdés után azonnal egalizált a zöld-fehér gárda, az ex-fehérvári Shaw volt eredményes. Még le sem pörgött az első perc, amikor Archibald egymás utáni kétszer is helyzetbe került, de nem ő, hanem a másodiknál jó ütemben érkező Gerlach terelte a kipattanót a kapuba. Ha egy üzlet beindul! Egy kibekkelt emberhátrányt követően a 25. percben Gerlach vette el a pakkot Seregélytől, Hárinak játszott, aki remek passzal szolgálta ki Archibaldot, így 4-2-re ellépett a Volán. Az iram nem esett vissza, a Fradi lelkesedése sem, aminek eredményeképp a 29. minutumban megint egyre csökkent a különbség a küzdő felek között, végül ezzel a 4-3-as vendég előnnyel mehettek második pihenősükre a csapatok.

Bár a zöld-fehérek mindent megtettek azért, hogy egyenlítsenek, a Volán ezen az estén is jobb volt, rutinosan kihasználta lehetőségeit a záró etapban is. Előbb – egy érvénytelenített Fradi-gól után – Terbócs talált be a 43. percben, úgy, hogy lövése Schlekmannról pattant a vasak közé, majd kilenc perccel később egy kontrát Gerlach zárt le eredményesen, amivel a meccs lényegi kérdéseire is pontot tett.

6-3-ra diadalmaskodott a Hydro Fehérvár AV19, amelyben a gólszerzőkön kívül érdemes kiemelni a három asszisztot jegyző Hárit, illetve a kapuban a három bekapott gól ellenére jól védő Reijolát is. Ezzel a három ponttal Erdélyék tartják 7. helyüket a bajnoki tabellán.

A Volán a három idegenbeli találkozója után most négyszer egymás után hazai jégen küzd a pontokért. Legközelebb január 5-én, hétfőn este 19.15-kor a remeklő Grazot fogadja, majd jön sorrendben az Innsbruck, a Vorarlberg és a Bolzano.

(Fotó: FTC-Telekom)

 

Vörösmarty Rádió


Kiemelt partnereink

2026. január
h K s c p s v
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Written by Mátay Balázs

2026-01-03

0 hozzászólás

Ez is érdekelhet

Share This