Hoki vb: fehérvári vezérlettel fontos győzelem

2022-05-03

A múlt heti, hazai jégen elszenvedett felkészülési vereség (2-4) után csak titkon remélhettük, hogy a divízió 1/A-s világbajnokság rajtján, immár tétmérkőzésen simán visszavág a magyar jégkorong-válogatott Dél-Koreának. Márpedig visszavágott, 5-1-re diadalmaskodott Ljubljanában, ráadásul erőteljes fehérvári vezérlettel: Erdély Csanád a második játékrészben 7 perc alatt mesterhármast vágott, s még egy gólpasszt is kiosztott, Volános csapattársa, Hári János 2 assziszttal, Terbócs István 1 gólt érő átadással járult hozzá a magabiztos sikerhez. A negyedik fehérvári, Magosi egy kapuvasig jutott, a vb-újonc Horváth Milán pedig kiválóan védekezett.

A másik ágon a házigazda Szlovénia 4-2-re verte azt a Litvániát, amely ellen holnap játszunk majd 15.30-kor. A feljutásra leginkább esélyes hazaiak már 4-0-ra vezettek, amikor lazítottak kicsit a nadrágszíjon, s ezt az utolsó 5 percben két góllal büntették a litvánok. Ez mutatja, hogy bár a holnapi összecsapásnak mi leszünk az esélyesei, egy pillanatig sem lehet kiengedni, félvállról venni az ellenfelet, mert hamar jöhet érte a büntetés, márpedig itt minden pontnak jelentősége lesz, egyet sem lehet eltékozolni.

(Fotó: MJSZ, Vörös Dávid)