Hazai pályán akadt el a Volán lendületben lévő szekere

2022-12-16

Hiába a fölény és a jelentős kapuralövési többlet (41-30), a szintén remek szériát futó Villach 3-2-re megnyerte a két legjobb formában lévő alakulat csatáját az osztrák bázisú jégkorong-liga, az ICEHL alapszakaszának 26. körében a Hydro Fehérvár AV19 vendégeként és jelentősen ellépett ellenfelétől a tabellán. A Volán háromszor került hátrányba a meccsen, kétszer ki tudott egyenlíteni, harmadszor már nem, pedig 2-3 után még csaknem 17 perc volt hátra.

Most nem jött össze semmi Kevin Constantine csapatának, a végén, az utolsó másfél percben még kettős emberelőnyben (kiállítás + kapuslehozatal) sem tudott betalálni: Sebaj, vasárnap 16.00 órakor a 2. helyezett Bozen, majd 20-án, kedden a listavezető Innsbruck otthonában vissza lehet hozni az elvesztett pontokat. Miért is ne?

A mai találkozón a Volánnál Nilsson és Sarauer volt eredményes, utóbbi az első gólnál asszisztot is jegyzett.