Három arannyal zárta az ARAK a szezont

Szerző: Mátay Balázs

2021-10-05

Remekeltek a házigazda fehérvári atléták az utánpótlás országos bajnokságon: az U16-os korosztályban a fiú magasugró és 300 gátfutó, az U18-asok nőknél a női távolugró csapat állhatott a dobogó tetejére a Bregyóban. Második lett az ifjúságiak férfi 400 gátas, valamint a serdülő fiú távol és 100 gátas csapat.

A szabadtéri pályaszezon utolsó országos bajnokságát rendezte az Alba Regia Atlétikai Klub a Regionális Atlétikai Központban. Ragyogó őszi időben, az U16-os és U18-as ugrók, dobók és gátfutók 4 és 5 fős csapatai küzdöttek az érmekért, helyezésekért. Az ARAK kilenc rajthoz állt csapata közül hét is az első háromban zárt. Az U16-os fiúk halmozták a bajnoki címeket, érmeket: a dobogó legfelső fokára állhattak magasugrásban, ahol Kerék Partik ugrotta a legnagyobbat, Trenka Ádám a második legmagasabbra jutott. A Ferencz Barnabással, Ódor Balázzsal és Kertész Tordával kiegészülő ARAK csapat 175 cm-es átlaggal 18 centiméterrel nyerte a bajnokságot.

Olasz Tamás és Borsányi Zoltán atlétái 300 gáton is kitettek magukért: Trenka Ádám, Varga Botond, Balázsik Dávid, Ódor Balázs és Kertész Torda 42.67 másodperces átlaggal szintén aranyérmes lett. Az ARAK harmadik sikerét az U18-as lányok aratták távolugrásban. Szabó Gréta ezen a versenyén is a legnagyobbat ugrotta, Antal Hangával, Ritter Lolával és Bodnár Lilivel kiálló ARAK-kvartett 5.30 méteres átlaggal ugrotta fel magát a csúcsra.

Három ezüst is jutott a kétnapos viadalon a házigazdáknak: az U18-as fiúk versenyét nagy egyéni csúccsal nyerte a gátfutó Blaumann Marcell, de Tatai Zalán és Czéh Tamás is hozzátette a magáét, hogy a dobogó középső fokára léphessenek. A serdülő fiúk az ezüstérmek termelésében is kivették a részüket. Kerék Patrik és Tatai Bulcsú távolugrásban Trenka Ádámmal, Balázsik Dáviddal és Ódor Balázzsal, 100 gáton pedig Varga Botonddal, Ferencz Barnabással és Bánhalmi Tiborral együtt ünnepelhette a második helyezést.

Bronzérmet a lányok 300 gátas mezőnyében Bese Mirtill, Langmár Kata, Bartha Sára, Czifra Lilla és Molnár Boglárka nyert. A serdülő lányok ötösugrásban negyedikek, magasugrásban nyolcadikok lettek. – tájékoztatott Tölgyesi Előd, az ARAK szakosztályvezetője.

(Fotó: ARAK)