Férfi kézilabda: Szegeden lett bajnok a Veszprém!

2023-06-09

A tavaly szó szerint az utolsó pillanatban, hazai pályán elbukott bajnoki döntőért stílszerű revánsot vett az OTP Bank-Pick Szegeden a Telekom Veszprém férfi kézilabda csapata: Momir Ilics alakulata a mindent eldöntő összecsapáson legnagyobb riválisa vendégeként győzött remek második félidei produkcióval, háromgólos hátrányból felállva 31-27-re, megszerezve 27. magyar bajnoki elsőségét.

A finálé fináléja a 37. és a 47. perc között dőlt el érdemben, amikor egy 1-7-es rohanással 17-14-ről 18-21-re módosult az állás. Onnantól már nem volt visszaút a Tisza-partiaknak.

A Veszprém legeredményesebbje Valjupau volt a maga 9 góljával, de az egyaránt 6-6 találatig jutó Elísson és Lauge, valamint a kapuban nem csak védéseivel parádézó, de még gólt is szerző Cupara szintén sokat tett a bajnoki cím visszahódítása érdekében.