FEHA19: szoros csatában vereség a főpróbán

2024-09-04

Minimális különbségű vereséget szenvedett utolsó felkészülési mérkőzésén a FEHA19 Erste Ligás jégkorong csapata. A „kisvolán” ifjoncai 2-1-re kaptak ki a DEAC-tól. Bár jól kezdtek, vezettek is, de végül egy utolsó perces góllal a hajdúságiak fordítottak.

A találkozón a fehérvári akadémisták szerezték meg a vezetést, miután az első harmadban Keceli-Mészáros közelről betalált kapásból, aztán az összecsapás közepe táján Kozma pontos lövésével egyenlítettek a debreceniek.

Már fejben talán a hosszabbításra készültek a küzdő felek, amikor 29 másodperccel a vége előtt a vendégek korongot szereztek a támadó harmadban, majd Mihalik Gergő szép cseleket követően eldöntötte a meccset.

Ezzel azonban még nem volt vége, mert gyakorlásképpen 5-5 büntetőlövést elvégzett a két csapat, ezt a párbajt már a hazaiak nyerték 2-1-re.

A FEHA19 szeptember 13-án a DVTK Jegesmedvék vendégeként kezdi meg szereplését az Erste Ligában, az első hazai mérkőzésére pedig szeptember 15-én 17.30-kor kerül sor az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A DEAC látogatását már a bajnokságban viszonozza a „kisvolán”, szeptember 20-án.

(Fotó: FEHA19)