Eb 2024: Anglia kezét most is fogta Fortuna, Hollandia a másik elődöntős

2024-07-06

Az valamiféle csoda, hogy az angolok azzal a focival, amit mutattak eddig ezen a kontinenstornán, újra képesek voltak továbblépni. A szlovákok ellen a 95. percben egyenlítettek, majd a hosszabbításban nyerték meg a találkozót, hogy aztán most 1-1 után a büntetőpárbajig szenvedjék magukat, amit aztán megnyertek, mivel Akanji elrontotta a második svájci 11-est, az angolok pedig belőtték mind az ötöt.

A britek ellenfele ezen az ágon a hollandok lesznek az elődöntőben. Azok a hollandok, akik a nagyot harcoló és számos helyzetet kihagyó törökök ellen 0-1 (Akaydin talált be még a 35. percben) után a második félidő közepén hat perc alatt fordítottak és nyertek.

Az elődöntő keddi meccsén Spanyolország és Franciaország csap össze 21.00 órakor Münchenben, majd szerdán este 9-kor jön az angol – holland találkozó.