Az Alba a másodikat is behúzta

Szerző: garanddesign

2021-04-20

A hétvégi debreceni sikerét követően hazai környezetben is biztosan verte (114-105) a DEAC-ot az Alba Fehérvár a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjében, így az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban 2-1-ra vezet. Mindez azt jelenti, hogy még három esélye van megszerezni az elődöntőbe jutáshoz szükséges egyetlen győzelmet. Persze ez nem lesz nyilván sétagalopp Forray Gábor együttese számára, de most már kijelenthető, hogy meglepetés volna, ha ebből a párviadalból nem az Alba kerülne ki győztesen. A fehérvári csapat nyerőembere most Hearst volt, aki 34 pontot süllyesztet el a gyűrűben. Vojvoda 22, Ahmad 14, Curry 12, Csorvási és Davis 11-11, Gillon pedig 10 pontig jutott.
A második találkozót követően ugyancsak 2-0-ra vezet a Falco a Körmend, a Szedeák pedig a Paks ellen. Az alapszakaszgyőztes Szolnok nemcsak a hazai meccsen szenvedett meg a Sopronnal, de ma ki is kapott a hűség városában, így ott még lesznek izgalmak. Folytatás minden párharcban pénteken.