AFKC: másodjára döntetlen Hodoninban

2023-08-19

A csehországi Hodoninban szerepel ezekben a napokban felkészülési tornán az Alba FKC női kézilabda csapata. Horváth Roland formálódó alakulata a múlt heti, szlovákiai sikereit beleszámolva öt győzelmet aratott zsinórban, amiből egyet már ezen a megmérettetésen könyvelhetett el. A hatodik nem jött ugyan össze, de a lengyel Elblag elleni 28-28-as döntetlen is jól szolgálta a bajnokságra való ráhangolódást.

Alapvetően a meccs fő tanulsága az volt, hogy nem szabad még biztos előny tudatában sem kiengedni fejben, mert az lesz a vége, mint ma. A 60-ből 56 percig vezetett a fehérvári csapat, a második félidő elején már öt góllal is, de a hajrára elkényelmesedett, amit az ellenfél kihasznált.

Az AFKC-ban Afentaler és Utasi egyaránt 9- 9 gólt lőtt, kiemelkedtek a csapatból.

Holnap, a torna zárónapján a legutóbbi északmacedón bajnoki bronzérmes, a ZRK Cair Skopje ellen lép pályára az Alba FKC. A képlet roppant egyszerű: ha nyer, ismét tornagyőztes, ha kikap, biztosan nem.