AFKC: fontos siker, Alba: sima vereség a bajnokságban

Szerző: Mátay Balázs

2025-05-02

Remek első félidei hajrájának köszönhetően magabiztos, 31-26-os győzelmet aratott az MTK ellen az Alba FKC női kézilabda csapata az NB I 23. körében, így három fordulóval a  szezonzárást megelőzően két dolog kijelenthető: a 9. helyen álló fehérvári együttes biztosan megőrzi élvonalbeli tagságát, a fővárosi pedig szinte biztosan kiesik, bár matematikailag van még esélye a megkapaszkodásra, ez inkább elméleti, mint gyakorlati.

A találkozót jobban kezdték a hazaiak, akik 9-7-ig 1-2 találattal vezettek, majd fordított és 10-9-nél, illetve 11-10-nél úgy tűnt, nagy csatára készteti vendéglátóját a sereghajtó. Ekkor azonban megrázta magát az AFKC, amely Smbatian, Szabó Kitti és Takó góljaival, valamint Hadfi három védésével egy parádés, 8-0-ás rohammal 18-11-re ellépett, s végül 18-12-vel mehetett félidei pihenőre.

A második játékrészben becsülettel küzdött az MTK, nem is tudott jobban elszakadni tőle Suzana Lazovic csapata, de három gólnál közelebb nem volt képes felzárkózni a kiesés elől menekülő kék-fehér egylet, akármennyire is próbálkozott.

Összességében a 7 gólos Smbatian, a 6 találatig jutó Szabó Kitti és az ötször eredményes Takó vezetésével magabiztos győzelmet aratott a székesfehérvári alakulat, amely a következő fordulóban, május 10-én, szombaton 18.00 órakor Szombathelyen az SZKKA ellen lép pályára.

Ez egy igazi háromesélyes csata lesz, s azért volna szükséges pontot, pontokat szereznie az AFKC-nak, mert az utolsó két meccset a két topfavorit, a Győr és a Ferencváros ellen vívja majd az esélytelenek nyugalmával, s ahhoz, hogy ne csússzon nagyon vissza a tabellán, még szüksége lenne 1-2 pontra, amit Szombathelyen tudna megszerezni.

A női kézilabdázókkal ellentétben az Alba Fehérvár férfi kosárlabdázói számára csak annyi a tétje a „csalódottak ligájában”, az elődöntőről lemaradó csapatok küzdelmsorozatában lejátszott találkozóknak, hogy a szebben hangzó ötödik-hatodik helyen végeznek, vagy hátrébb, a hetedik-nyolcadik pozícióban. Az első lépés mindenesetre nem sikerült jól, simán 97-84-re kikaptak Debrecenben a DEAC vendégeként.

Szinte az egész meccsen csak futott az eredmény után Alejandro Zubillaga gárdája, amely – bár a harmadik negyedben többször is felzárkózott egy pontra – a hajrában újra sok hibával és dekoncentráltan kosarazott, így nem is maradhatott el a vereség.

Az Albában a rájátszásra alaposan feljavuló Medford 22, Filipovity 18, Krivacsevics 14, Vojvoda 13, Thomas pedig 10 pontot szerzett.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc következő, fehérvári mérkőzésére május 7-én, szerdán 18.00 órakor kerül sor a Gáz utcai csarnokban.

(Fotó: MKOSZ, AFKC)

 

Vörösmarty Rádió


Kiemelt partnereink

2025. május
h K s c p s v
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Written by Mátay Balázs

2025-05-02

0 hozzászólás

Ez is érdekelhet

Share This