A Titánok állhatnak bosszút a DEAC-on

2022-02-10

A jégkorong Magyar Kupa döntőjében hatalmas meglepetésre a jóval esélytelenebb DEAC le tudta győzni a későn ébredő Hydro Fehérvár AV19 csapatát. Az Erste Liga „play-in”-jében – amelynek tétje a negyeddöntőbe jutás – a fehérvári klub farmcsapata, a tehetséges ifjoncokból álló Titánok állhat nemes bosszút a „nagyok” legyőzéséért a debrecenieken. A párharc február 21-én kezdődik a DEAC otthonában, majd 22-én is Debrecenben küzdenek a felek. A harmadik összecsapásra 24-én a Titánok pályaválasztása mellett kerül sor. Amennyiben kell még játszani, akkor a következő meccs ismét Fehérváron lesz 25-én, s ha még mindig nem éri el egyik gárda sem a továbbjutáshoz szükséges harmadik győzelmét, akkor február 27-én a Hajdúságban tesznek pontot a csata végére.

A Volán számára még messze a rájátszás, hét meccse van az alapszakaszból az osztrák bázisú ICEHL ligában, majd jön a középszakasz egy oda-vissza körrel az alsó és felsőházban, csak aztán következhet a rájátszás az első 8 helyezett között. Az azonban biztos, hogy a „nagyoknak” jóval több sanszuk van a playoffig eljutni, mint a Titánoknak, mivel 41 meccs után még mindig dobogós. 38 kört töltött az első háromban a Hydro Fehérvár AV19, s ahhoz, hogy a középszakasz eredményétől függetlenül biztosan ott legyen a negyeddöntőben, „csak” annyit kell tennie, hogy ott marad a dobogón, de legalábbis nem csúszik ki az első 6-ból.

A mezőny nagyon szoros, de ha a hátralévő hét találkozójából négyet megnyer, biztosan az első hatban végez, sőt, ez már a dobogó megőrzéséhez is elegendő lehet, ha a szokásos körbeverések tovább folytatódnak az első 7-8 csapat között. Mindenesetre a tuti dobogóhoz és a fontos bónuszpontokhoz öt meccset kellene behúznia Kevin Constantine alakulatának, amely egy ötmeccses nyerő széria után most épp egy hármas sikertelen sorozatot fut. Ma este Grazban kapott ki 3-2-re, de holnap azonnal vissza is vághat a „back to back” második felén, hogy aztán vasárnap hazai környezetben (17.30) a Bolzano ellen még közelebb jusson a rájátszáshoz.