A MÁV Előre férfi röplabdásai is feljutottak!

2022-05-08

Az NB I-es rájátszás utolsó fordulójában hazai közönség előtt 3-1-re legyőzte legnagyobb riválisát, a Vidux-Szegedet a MÁV Előre SC férfi röplabda csapata, így a hölgyek után – akik már 1 hete bebiztosították bajnoki címüket és feljutásukat – megnyerte a pontvadászatot és kiharcolta az Extraligás szereplést! Ez dupla fehérvári sporttörténelem, mert egyszerre két legfelső osztályban szereplő röplabda alakulata sem a városnak, sem pedig a klubnak korábban soha nem volt.

A mérkőzés igen izgalmasan alakult: az első szettet könnyedén nyerte a MÁV Előre, a másodikat már csak 2 ponttal. Éppen úgy, ahogy a harmadikat a vendégek. A negyedik játszma aztán óriási izgalmakat hozott. Többnyire 1-2 ponttal a miskolciak voltak előnyben, egyetlen pontra voltak az egyenlítéstől, ám a Loki nagyon össze kapta magát és előbb egyenlített, majd váltott pontszerzéseket követően végül 30-28-ra húzta be a szettet, ezzel együtt a mérkőzést!