Vasárnap lesz a Mentők Napja

Május 10-e a mentők napja. Az Országos Mentőszolgálat idén ünnepli megalakulásának 78. és a magyarországi szervezett életmentés elindulásának 139. évfordulóját. A jubileum alkalmából nyílt nappal várják az érdeklődőket a székesfehérvári Mentőállomáson vasárnap 9 és 14 óra között.

Az Országos Mentőszolgálat 1948. május 10-én alakult. Magyarország legnagyobb mentő és egészségügyi intézményének működési köre az ország egész területére kiterjed, 255 mentőállomáson és mentési ponton látják el szolgálatukat. Azokat, akik kíváncsiak arra, hogy néz ki egy mentőautó belülről, tudni szeretnék, hol állomásoznak a bajtársak és hogyan telnek a mindennapjaik, szeretettel várják a mentők napján a székesfehérvári Mentőállomáson.

Május 10-én, vasárnap 9 és 14 óra között az érdeklődők megismerkedhetnek a mentőautó felszerelésével, beszélgethetnek a mentésben résztvevőkkel, valamint egy mentési bemutatót is láthatnak. A mentők napján játékos feladatokkal is készülnek az Országos Mentőszolgálat munkatársai.

 

Vörösmarty Rádió


Kiemelt partnereink

2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Written by Mátay Balázs

2026-05-08

0 hozzászólás

Ez is érdekelhet

Vidi: Bedi is hosszabbított

Vidi: Bedi is hosszabbított

További egy évvel meghosszabbította most lejáró szerződését a Videoton FC Fehérvár NB II-es labdarúgó csapatának...