Szakmai együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar Geoinformatikai Intézete és a Szent István Király Múzeum. A csütörtökön délelőtt sajtónyilvános keretek között aláírt szerződés szerint a jövőben közös projektek és pályázatok kidolgozása mellett közös kutatóműhelyeket hoznak létre, valamint fórumot biztosítanak tudományos és gyakorlati eredményeik publikálására is.
Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar Geoinformatikai Intézete és a Szent István Király Múzeum. A szerződés alapját az elmúlt évek közös munkája adta – hangzott el a csütörtöki sajtótájékoztatón.
„A „legnagyobbak” kötnek egymással ma szerződést, hiszen a Múzeum vármegyei hatókörben látja el feladatát, a székesfehérvári geoinformatikai képzés pedig mind minőségben, mind hallgatói létszámban országosan vezető pozícióban van.” – fogalmazott Mészáros Attila. A város alpolgármestere reményét fejezte ki, hogy a szerződéskötés egy újabb állomás e két intézmény kapcsolatában, amely az együttműködésnek köszönhetően még több területen válik szorosabbá.
„A Szent István Király Múzeum és az Egyetem kollégái már számtalan közös projekten dolgoztak együtt az elmúlt évtizedekben, sőt, az első térinformatikai – azon belül fotogrammetriai – próbálkozások is egy szakdolgozat keretén belül, nálunk történtek. Dr. Tóth Zoltánnal és dr. Tarsoly Péterrel számos közös kutatásban vettünk részt, amelyek eredményeit publikáltuk is.” – számolt be az előzményekről Pokrovenszki Krisztián. A Szent István Király Múzeum főigazgatója hozzátette, a térinformatika lehetőségeit megismerve a régészet vonalán indultak el, és ez a közös út, ez a megállapodás most egy sokkal kiterjedtebb kapcsolatrendszert eredményezhet a jövőben. A kutatásokon túl a továbbképzések, a hallgatók szakmai gyakorlata és a módszertani fejlesztések töltik meg tartalommal a közös munkát, amelyből mindkét intézmény profitálhat.
„A geoinformatika egy olyan szakterület, ahol ez a két tudományág jól együtt tud működni. Mi, mint a tér tudományának a képviselői a régészekkel közösen olyan új felfedezéseket tudunk tenni, amelyek minden szempontból hasznosnak: hozzátesz a már meglévő ismereteinkhez, illetve a múltat esetleg más megvilágításba helyezi.” – emelte ki dr. habil. Pődör Andrea, az ÓE AMK Geoinformatikai Intézet igazgatója. Az egyetem részéről fontos szempontnak nevezte a minőségi publikációk, kutatások születését, valamint azt, hogy ezzel az együttműködéssel bővült a várossal való közös munka is, hiszen az eddig készült környezetvédelmi, szociológiai felmérésekkel is szervesen részt vállaltak Székesfehérvár életében.
A tájékoztatót követően a szerződő felek aláírták az együttműködésről szóló dokumentumot, amely a közös projektek és pályázatok kidolgozása mellett közös kutatóműhelyek létrehozásáról, szakmai gyakorlati hely biztosításáról és szakmai hálózatépítésről, közös szakmai rendezvények megvalósításáról is szól.
(ÖKK, fotó: Simon Erika)
0 hozzászólás