A válogatott Eb-selejtezői miatti szünetet kihasználva három napot a Partiumban tölt az Alba Fehérvár kosárlabda csapata. Az idén hektikusan szereplő alakulat február 22-től 25-ig készül a román bajnokság listavezetőjénél, amely ellen tesztmeccseket is vív. A CSM Oradea gárdája utolsó öt találkozóját megnyerte, így vezeti a felsőházi küzdelmeket. Az edzőváltás sem hozott pozitívumot az Alba teljesítményét illetően, hiszen Arie Shivekkel mindkét találkozójukat elbukták Govensék, miközben a hasonló cipőben járó riválisok szinte feltámadtak, ugrásszerűen javult az eredményességük. Az alapvető cél, a legjobb 4 közé jutás kiharcolásához elengedhetetlen, hogy a fehérvári egylet is stabilizálja jobbik arcát és építsen győzelmi sorozatokat.

Nem fér bele az, hogy 1-1 jobb meccs után jönnek nagyon gyenge produkciók. A csapat és az új tréner összekovácsolására pont jókor jött ez a szünet, ezt kihasználva remélhetőleg egy ütős, "harapós", a korábbinál sokkal eredményesebben védekező Albát lát már a pályán a Körmend elleni hazai derbin a Gáz utcai csarnok közönsége. A vasiak elleni rangadóra március 11-én, szerdán 18 órakor kerül sor az Alba Regia Sportcsarnokban.