Őrült hétvégén van túl a Hydro-Fehérvár AV19 jégkorong csapata az EBEL-ben. Az osztrák bázisú liga harmadik és negyedik meccsét alig 24 óra leforgása alatt kellett megvívnia Hannu Jarvenpaa vezetőedző alakulatának, ráadásul mindkettő hosszabbításba torkollott. A csapat tartását, fizikális és mentális erejét mutatja, hogy mindkét derbit végül sikerrel abszolválta. Előbb a Dornbirnt verte 3-2-re, majd az Innsbruckot 7-6-ra. Különösen utóbbi találkozó volt hektikus és nagyon izgalmas: a Volán 0-1 után simán fordított, sőt 4-1-re és 5-2-re is vezetett. Ekkor azonban fejben elkönyvelte a győzelmet, s ahogy történni szokott, bő 10 perc alatt négyet vágott a tiroli gárda, hogy aztán a FAV19 gyorsan egalizáljon, majd a ráadásban behúzza a meccset. A Dornbirn ellen "csak" 0-2 volt, azt billentették vissza a maguk javára Kógerék.

A két összecsapáson Yogan volt a legjobb fehérvári a maga 5 pontjával (3 gól + 2 gólpassz), de az 1+3-as mutatót hozó Kuralt is sokat tett a közösbe. A Volán jelenleg a 3. helyen áll a tabellán, s legközelebb szeptember 27-én a jó formában lévő Villach otthonába látogat.