Az első félidőben jól ment, a játékrész derekán 5-0-ás sorozatot produkált az Alba FKC Debrecenben, de még a 44. percben is 18-16-ra vezetett. Hiába, nem volt elég. Ritkán tapasztalható lefagyás következett egy 8-0-ás hazai rohammal, így azzal a 7-8 minutummal mindent romba is döntött Deli Rita együttese. Az egykor Fehérváron is sikerrel ténykedő Köstner Vilmos DVSC-je az utolsó negyedórát 14-4-re hozta, az egész meccset pedig 30-22-re. Az AFKC ezzel 1-1 győzelemmel és vereséggel áll, így várhatja a szeptember 13-i hazai meccset a BL.címvédő Győri ETO ellen. Az ellen az ETO ellen,a melyet nagyon régen nem tudott még csak megszorítani sem, sőt, az elmúlt évtizedben még 10 gólos különbség alá is ritkán tudott beférni a mindenkori Fehérvár, ami mindent elmond az esélyekről...