Az elmúlt két szezonban az utolsó pillanatban bennmaradt, ám erre az idényre megerősödött Diósgyőr volt a MOL Fehérvár FC ellenfele a labdarúgó NB I (OTP Bank Liga) 3. fordulójában. A találkozó rémálomszerűen kezdődött a hazaiak számára, miután Juhász Roland elképesztő hibája után már 28 másodperc elteltével megszerezte a DVTK a vezetést, ám ezt követően felőrölte ellenfelét és nemcsak fordított, de a második félidőben - Brkovics két sárgás kiállítása okán emberelőnyben játszva -,Hodzic (2), Futács, Elek és Juhász góljaival  ki is ütötte megroggyant ellenfelét. Korai még bármit kijelenteni, de 3 kör után jól mutat a tabella a piros-kékek számára: 3 győzelem, 11-3-as gólarány, Futács és Hodzic 4-4 találattal áll a góllövőlista élén.

Az első félidőben a korán bekapott potyagól után is hamar rendezte sorait a Vidi, s látszott, hogy melyik az erősebb, jobb csapat, dacára a annak, hogy a fehérvári védelem továbbra is sokat bizonytalankodott. Nem érződött a tanácstalanság, mint korábban sokszor, hasonló esetben. A következő körben, augusztus 24-én, szombaton 18.00 órakor a stabil Paks vendége lesz Marko Nikolics együttese, az újabb 3 pont reményében..