0-1-ről fordított és nyert 4-1-re közvetlen alsóházi riválisa, a Graz ellen a Hydro Fehérvár AV19 jégkorong csapata az EBEL-ben, így utolérte és meg is előzte a táblázaton, egyúttal alaposan elhúzott a sereghajtóktól, miközben az előtte állók sincsenek utolérhetetlen távolságba. A 8. helyre felkúszó Volán sikerének kulcsa a mesterhármast jegyző Yogan volt, de sokat tett a fontos 3 pontért a harmadik találatot szerző Kuralt, a két gólpasszal záró Campbell és a kapuban parádézó, 43 lövést hatástalanító Ouzas is. Hannu Jarvenpaa együttese a következő meccsein tovább zárkózhat, ha legyőzi hazai jégen a Bozent, majd idegenben az utolsó helyezett Dornbirnt.
Jól bunyózott, de nem volt szerencséje az elődöntőben válogatottat is megjárt riválisa ellen, így meg kellett elégednie az 5. helyezéssel az ökölvívók idei felnőtt országos bajnokságán Lénárt Péternek. A Varkocs György Box Club élversenyzője klubedzője, Turós Arnold tájékoztatása szerint a selejtezőben kiváló teljesítménnyel, egyoldalu mérkőzésen verte ellenfelét, majd a legjobb négy közé jutásért élete legjobb formáját mutatva is 3:2-es megosztott pontozásos vereséget szenvedett egy rutinos, magasabban jegyzett öklözőtől, így minden dicséretet megérdemel.
Hektikus mérkőzésen igen fontos győzelmet aratott az elmúlt időszakban remeklő újonc OSE Lions vendégeként az Alba a férfi kosárlabda NB I-ben. A fehérvári csapat a 23 pontos Csorvási, a 21 egységgel záró Govens és a 17 pontot szóró Guyton vezérletével hosszabbításban kerekedett vendéglátója fölé 102-99 arányban, így tartja 6. helyét a tabellán, s már csak egyetlen győzelemre van a dobogótól. Jesus Ramirez együttese a következő körben a - főképp a Körmend elleni rangadón elért önbizalom növelő sikere okán - ZTE vendége lesz december 14-én 16.30-kor. Kulcsfontosságú lenne egy újabb idegenbeli siker, mert ezzel megközelíthetné, akár meg is előzhetné a már dobogós Körmendet, illetve a KTE, PVSK kettőst is. Vereség esetén viszont visszacsúszhat a 7.-8. helyre. Nagyon nem mindegy...
Az elmúlt időszakban gödörbe került a MOL Fehérvár a labdarúgó NB I-ben, a bajnoki címre aspiráló gárda a bajnokság elején hat fordulón keresztül száz százalékos volt, majd hétről hétre esett vissza a teljesítménye, ezzel együtt az eredményessége. Azóta négyszer is vesztesen hagyta el a pályát, mindannyiszor ráadásul saját közönsége előtt mondott csődöt. Most éppen a Pakstól kapott ki 2-0-ra. Attól a Pakstól, amely két hónapja nem nyert bajnoki meccset, s pontot is alig szerzett. A játék kritikán aluli volt, az első félidőben még úgy, ahogy akadtak ziccerek, ám a második félidőben igazán nagy helyzet mindössze egy adódott a piros-kékek előtt, miközben a védelem kétszer is kapitulált. Marko Nikolics menesztése után egyelőre nagyon nem működik a Carrillo-varázslat. Az őszi záráson, december 14-én Kisvárdán lehet ezt cáfolni, s kozmetikázni az összképet.

Bővebben: Carrillóval is bukott Sóstón a Vidi

Rangos nemzetközi megmérettetést nyert Csehországban a MOL Fehérvár FC 10-11 éves focistapalántákból álló csapata. Palánki Csaba és Gelencsér Tibor együttese Ostravában az Evžena Hadamczika nemzetközi emléktornán 14 csapat között végzett az első helyen, legyőzve a világhírű olasz AC Milan és az angol West Ham United alakulatait is. A kis Vidisek Csehországban csak a házigazda Baník Ostravával nem bírtak, de ez még a csoportküzdelmek során belefért. A roppant izgalmas fináléban a Slavia Praha volt az ellenfél. A győztes találatot fél perccel a befejezés előtt szerezte a fehérvári U11-es gárda, amely első magyar csapatként nyerte meg a patinás tornát. A gólkirályt is a Vidi adta a 16 találatot jegyző Somogyi Tamás révén.

Bővebben: A Milant is legyőzték a kis Vidisek