Nem okozott gondot a továbbjutás a labdarúgó Magyar Kupában a legjobb 64 közé jutás a MOL Vidi FC számára. A fehérvári alakulat az NB III-ban érdekelt Cigánd otthonában nyert 2-0-ra Huszti és Milanov találataival. A végeredmény már az első félidő közepén kialakult, s jórészt a hazaiak parádézó kapusán, a Nyregyházán NB I-es tapasztalatot is szerző Hrabinán múlott az, hogy nem lett 5-6 gólos különbség a végén. További Fejér megyei továbbjutók: Puskás Akadémia, Csákvár, Iváncsa és Dunaújváros.
24 órán belül két mérkőzést nyert meg a rendes játékidőn túl, hosszabbításban, illetve szétlövésben a Fehérvár AV19 az osztrák profi jégkorongliga, az EBEL 3. és 4. fordulójában. Előbb a rekordbajnok Klagenfurtot verték Kógerék 2-2 után büntetőkkel 3-2-re (Hárié volt a döntő találat), majd jött a még nyeretlen, ugyanakkor igen nagy becsvággyal küzdő Innsbruck. A tiroliak ellen már 2-0-ra, majd 3-1-re is vezetett a Volán, sőt, a végső dudaszó előtt fél perccel is még 4-3-ra nála volt az előny, de az osztrákok a harmadik emberelőnyös góljukkal egalizáltak. A hosszabbítás elején a sors azonban hamar igazságot szolgáltatott Hannu Järvenpää együttesének; Kuralt már a 27. másodpercben betalált, újabb 2 értékes pontot szállatva csapatának.

Bővebben: Ismét győztesen túlórázott a Volán

A tétmeccsekhez közeledve egyre jobban "néz ki" az Alba Fehérvár férfi kosárlabda csapata. A Dzunics-gárda a szlovák bajnoki bronzérmes Komárnót intézte el simán, 89-69-re felkészülési találkozón a 20 pontos Freeman és a 19 egységig jutó Lóránt vezetésével. Most még az is belefért, hogy az elmúlt meccseken remeklő, rendre 20 pont körül dobó, sok triplát szóró center, Heath "csak" 9 pontot termeljen, "trojka" nélkül. Legközelebb már jön a PVSK elleni bajnoki nyitány, szeptember 28-án, pénteken 20.00 órakor, hazai környezetben. (Fotó: Simon Erika)
Az Eszterházy SC 32-15-ös legyőzésével megszerezte első győzelmét a női kézilabda NB I idei kiírásában az Alba FKC. Deli Rita vezetőedző alakulata a várakozásoknak megfelelően végig dominált az újonc egreiek ellen, végig vezetve, előnyét fokozatosan növelve simán behúzta a 2 pontot, amellyel feljött a 14 csapatos tabella 8. helyére. A fehérvári egyletben Mendy 6, Nascimento és Májer 5-5, a válogatott kerettag Pelczéder 4 gólt dobott. Az AFKC legközelebb október 6-án az MTK otthonában lép pályára.
Bár már a rendes játékidő közepén elhúzott 2-0-ra a Klagenfurttól a Fehérvár AV19 jégkorong csapata, s kezében volt a győzelem, a hajrára nagyon feljött az EBEL rekordbajnoka, alig 1 perccel a végső dudaszó előtt pedig emberelőnyben ki is egyenlített. A ráadás nem hozott eredményt, így jöhettek a büntetők. Itt a szétlövésben a Volán volt koncentráltabb, s végül Hári találata a 2 pontot jelentette a számára. A másik két gólon Harty és Kuralt osztozott. A dupla ráadás nyilván sokat kivett a játékosokból, így nagyon nehéz lesz a Volán dolga a gyengén kezdő Innsbruckkal szemben szombaton 17.30-kor, hiszen még 20 óra pihenője sem maradt a két meccs között.